Zwiększenie objętości włosów - przegląd metod

Zwiększenie objętości włosówWiększość kobiet na całym świecie marzy o gęstych, zdrowych włosach. Ponad połowa kobiet uważa, że albo ma za mało włosów na głowie albo są one zbyt cienkie, za proste, zbyt ciężkie lub też mają za mocny skręt itd. Kobiety wykonują codzienne zabiegi stylizacji włosów, mające głównie na celu zwiększenie objętości włosów, a i tak mniej więcej w połowie dnia włosy opadają i cała fryzura traci swój kształt.

Dzieje się tak pomimo tego, że na rynku jest dostępna cała gama produktów powiększających objętość włosów, gdyż tylko nieliczne są niezawodne. Poniżej przegląd różnych metod na zwiększenie objętości włosów.

Popularne sposoby na zwiększenie objętości włosów

Tapirowanie - sposób stary jak świat, z którym próbowała zmierzyć się Coco Chanel. Tapirowanie było bardzo popularną metodą unoszenia włosów od skóry. Ta stylizacja polega na targaniu włosów grzebieniem od cebulek, aż po końce. W ten sposób nadaje się objętość całej fryzurze, a dodatkowo pojedyncze włosy wydają się być grubsze. Jest to dość skuteczna metoda zwiększenia objętości.

Co do wpływu tapirowania na zdrowie włosów zdania są podzielone, jedni fryzjerzy twierdzą, że jest bezpieczne, inni, że podczas rozczesywania często dochodzi do uszkodzenia struktury i łamania końcówek. Ostatnimi czasy niezwykle rzadko styliści fryzur proponują to rozwiązanie, tapirowanie bowiem nie pasuje do mody na zdrową i naturalnie wyglądającą fryzurę.

Trwała ondulacja - również sprawi, że włosy będą wyglądały na bujne. Jak przekonują fryzjerzy współczesna trwała ondulacja nie "pali" i nie wysusza włosów. W celu zwiększenia objętości wykonuje się specjalny rodzaj trwałej ondulacji zwany headlines. Zabieg unosi włosy od skóry głowy i należy go powtarzać średnio co 4-6 tygodni, w zależności od szybkości wzrostu włosów.

Styling - to również zabieg dzięki, któremu można zyskać piękną i gęstą czuprynę. Jest on skierowany do pań o krótkich i średniej długości włosach i polega na nawinięciu pasm na bardzo grube wałki. Wadą jest delikatny skręt, który w przypadku pań z cięciem na proste włosy wymusza konieczność ich modelowania. Wadą jest też  możliwość wykonania zabiegu na długości włosów przeważnie nie przekraczającej 20 cm. Zaletą z kolei tej metody jest stosowanie znacznie delikatniejszego preparatu niż płyn i utrwalacz do trwałej ondulacji.

Pianki i lakiery do włosów - jak przekonują producenci unoszą one włosy od nasady, dając efekt gęstych włosów. Niestety większość tych produktów nie wytrzymuje próby czasu oraz kontaktu z wilgotnych powietrzem. W efekcie mniej więcej w połowie dnia, włosy stają się oklapnięte i posklejane, nie wspominając już o wzmożonym wysiłku fizycznym typu siłownia, jogging itp. Wadą tych produktów jest także konieczność mycia włosów w celu usunięcia preparatów, pomimo że na etykietach widnieją informacje, że kosmetyki łatwo wyczesać pod koniec dnia.

Doczepiane pasma włosów - metod doczepiania włosów jest bardzo wiele - większość z nich ma za zadanie przedłużenie zbyt krótkiej fryzury. Jednak część technik przedłużania polega na doczepianiu dodatkowych pasm i rzędów włosów, a to oznacza, że doczepianie zwiększa również objętość włosów na głowie. Jest to oczywiście rozwiązanie doraźne, którego koszt jest znacznie wyższy niż w przypadku zakupu kosmetyków. Zaletą profesjonalnie doczepianych pasm są bujne włosy o każdej porze dnia i nocy. Wadą konieczność powtarzania zabiegu co kilka tygodni oraz dyskusyjny wpływ na włosy naturalne.

Strzyżenie zwiększające objętość włosów np. typu choppy.

Jak szybko zwiększyć objętość włosów? Kosmetyki z mikrowłóknami węglowymi

Jakiś czas temu na rynku pojawiły się pudry, spraye i pasty zwiększające objętość włosów z mikrowłóknami węglowymi. Każdy z wymienionych kosmetyków jest skierowany do innej grupy odbiorców - są to różne kosmetyki począwszy od zwykłego pudru, dzięki któremu możemy nadać objętości zbyt rzadkiej fryzurze lub stworzyć burzę loków, po profesjonalne spraye i pasty dedykowane osobom z problemami trychologicznymi.

Kosmetyki są dostępne w kilku wersjach kolorystycznych: od koloru siwego, poprzez blondy, brązy aż do do czerni, dzięki czemu odpowiednio dobrany produkt jest zupełnie nie widoczny na włosach. Dodatkową jego zaletą jest możliwość dowolnej stylizacji fryzury, która dzięki włóknom węglowym jest trwała i łatwa do wykonania. Innowacyjność ww. kosmetyków polega na długotrwałym efekcie, który utrzymuje się nawet do 48 godzin, odporności na różne warunki atmosferyczne, a także na wzmożony wysiłek fizyczny. Kolejna zaleta to możliwość całkowitego wyczesania kosmetyku bez konieczności mycia głowy.

Rodzaje kosmetyków z mikrowłóknami węglowymi

  • Puder z mikrowłóknami zwiększający objętość włosów to produkt stworzony dla tych osób, które fizjologicznie mają rzadkie i cienkie włosy. Za pomocą pudru można unieść wszystkie włosy u nasady, następnie dowolnie stylizować dłońmi lub grzebieniem. Osadza się on na włosach tworząc "efekt gałązki" - na gładkiej strukturze włosa osadzają się drobinki węglowe, które wyglądają jak gałązka. W zaledwie kilka sekund włosy nie przylegają do siebie i są puszyste. Pomimo, że kosmetyk powstał z myślą o osobach z rzadkim owłosieniem głowy, doskonale sprawdza się również w przypadku gęstych i ciężkich włosów, które opadają pod własnym ciężarem. Fryzjerzy stosują go na czubku głowy oraz na wierzchnich warstwach włosów by uwieńczyć swoje dzieło i podkreślić modelowanie.
  • Spray z mikrowłóknami zwiększający objętość włosów - to produkt dedykowany głównie osobom łysiejącym lub z przerzedzonymi włosami. Mikrowłókna osadzają się nie tylko na włosach, ale też na prześwitującej skórze głowy. Spray działa podobnie jak puder, jednak znacznie dłużej utrzymuje się na skórze głowy.
  • Pasta z mikrowłóknami zwiększająca objętość włosów - to z kolei produkt dla osób mocniej łysiejących i nawet prawie łysych. Nałożone włókna węglowe nie tylko sprawiają, że powiększa się objętość włosów ale też drobinki węglowe przyklejają się do skóry głowy, tworząc efekt posiadania w miejscach implementacji pasty włosów. Pastę można utrwalić lakierem do włosów. Nie można jej wyczesać. Jednym sposobem usunięcia produktu jest mycie szamponem i wodą.

Komentarze