Zalety i wady manicure akrylowego

Manicure akrylowyKobiety, które pragną zadbać o wygląd swoich paznokci, stają przed dość trudnym wyborem. Nie wiedzą bowiem, czy zdecydować się na manicure hybrydowy, manicure akrylowy czy manicure żelowy. Każda z tych metod ma wiele zalet, a także pewne - zazwyczaj dość nieliczne - wady. Zanim wybierzemy którąś z nich, warto wcześniej dokładnie się im przyjrzeć. Oto, co należy wiedzieć o sposobie wykonania, plusach, a także minusach manicure akrylowego.

Czym charakteryzuje się manicure akrylowy?

Tego typu manicure wykonuje się przy pomocy akrylu, czyli specjalnego proszku, który po wymieszaniu z płynem tworzy szybkoschnącą masę, nakładaną później na paznokcie. Pod wpływem powietrza masa ta podlega procesowi utleniania, co sprawia, że staje się ona bardzo twarda. Akryl jest niezwykle odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia i zadrapania, dzięki czemu jest tak chętnie wykorzystywany do robienia manicure. Do tej metody, oprócz samego akrylu, potrzebne będą nam również: odtłuszczacz, pilniczki do zmatowienia paznokci, primer, a także specjalne szablony. Inaczej niż w przypadku manicure hybrydowego, przy akrylu nie wymagana jest lampa UV bądź LED.

Jak wykonuje się manicure akrylowy?

Wykonanie manicure akrylowego jest dość czasochłonne, gdyż obejmuje wiele czynności. Na początku należy odsunąć delikatnie skórki i zmatowić płytki paznokci przy pomocy pilniczka, a następnie przetrzeć je specjalnym cleanerem, który ma za zadanie je przede wszystkim odtłuścić. Kolejnym krokiem - jeśli chcemy przedłużyć paznokcie - będzie doklejenie szablonów. Później na nasze naturalne paznokcie i szablony nakłada się przygotowany chwilę wcześniej akryl. Po tym, jak on zaschnie, ściąga się szablony, nadaje paznokciom upragnionego kształtu i spiłowuje się nadmiar produktu. Ostatnim punktem jest ozdobienie naszych paznokci w wybrany przez nas dowolny sposób, a więc pokrycie ich rozmaitymi wzorami.

Zalety manicure akrylowego

Jedną z największych zalet manicure akrylowego jest to, że sprawia on, że na długi czas możemy zapomnieć o malowaniu paznokci. Charakteryzuje się dużą trwałością oraz odpornością. Profesjonalnie wykonany powinien utrzymać się bez zmian nawet do 3 tygodni. Dzięki temu idealnie nadaje się na wszelkiego rodzaju wyjazdy, podczas których nie będziemy miały ani czasu, ani ochoty, by co kilka dni malować paznokci. Ze względu na to, że taki manicure wygląda nie tylko bardzo elegancko, ale przy tym również naturalnie, będzie świetnie prezentował się zarówno w pracy, jak i podczas rozmaitych ważnych uroczystości. To także doskonałe rozwiązanie dla kobiet, którym marzą się długie paznokcie - dzięki akrylowi w łatwy sposób sprawimy, że nasze króciutkie paznokcie staną się piękne i długie. Warto wspomnieć również o tym, że przy pomocy akrylu możemy tworzyć różne wzory, a także nadawać płytkom dowolnego kształtu. Pudry akrylowe występują w rozmaitych odcieniach, dzięki nim można tworzyć wypukłe ozdoby na paznokciach np. niewielkie kwiaty.

Wady manicure akrylowego

Dla wielu kobiet dużą wadą manicure akrylowego może być nieprzyjemny zapach, jaki wydziela akryl podczas nakładania go na paznokcie. Jest to jednak metoda bezpieczna dla naszego zdrowia, gdyż wykonywanie manicure nie zajmuje tak dużo czasu, aby wdychany akryl mógł wyrządzić nam jakąkolwiek krzywdę. Czasem zdarza się także, że akryl w zetknięciu ze skórą może uczulać. W takim wypadku konieczna będzie rezygnacja z tej metody na rzecz innej.

Często powtarza się opinię, że akryl niszczy paznokcie. Okazuje się jednak, że jest na odwrót - wpływa on pozytywne na ich stan. Ze względu na to, że jest on bardzo twardy, materiał ten doskonale ochrania płytki przed wszelkimi możliwymi uszkodzeniami. Tym samym akryl sprawia, że nasze paznokcie mogą rosnąć bez rozdwajania się albo złamań. Zaszkodzić może nam jedynie zbyt szorstkie piłowanie płytek bądź pozostawienie ich wystawionych na zbyt długie działanie acetonu. Wystarczy jednak, że oddamy nasze dłonie w ręce doświadczonej manikiurzystki, by cieszyć się pięknym i starannie wykonanym manicure.

Komentarze