Sweterek na paznokciach: jak go zrobić?

Sweterek na paznokciachSweterek na paznokciach, czyli urocza stylizacja przypominająca dobrze już znane nam sweterkowe wariacje na kubkach i miseczkach. Porcelanowa a teraz żelowa imitacja ciepłej miękkiej wełny podbiła salony manicure. Od uroczych splotów w pastelowych barwach wprost nie można oderwać wzroku. Choć na pierwszy rzut oka wydają się skomplikowane, ich wykonanie do trudnych nie należy. Podpowiadamy, jak zrobić modny sweterek na paznokciach na kilka sposobów.

Sweterek na paznokciach to jeden z najbardziej uroczych manicure. Pastelowe kolory i ciepłe sploty otulające nasze palce urzekają i zachwycają gwiazdy kina, influencerki i każdą z nas. Jak się okazuje, taki mani można wykonać nie tylko na paznokciach żelowych, ale też na zwykłym lakierze - do wyboru mamy sweterki:

 • tworzone własnoręcznie,
 • sztuczne paznokcie,
 • naklejki,
 • kalkomanie 3D.

Ich wykonanie nie zajmuje więcej, niż zrobienie tradycyjnych paznokci a efekt jest oszałamiający. Zobaczcie, jak zrobić taki stylowy manicure na 3 proste sposoby.

Co to jest sweterek na paznokciach? Jak wyglądają najmodniejsze pazurki 3D?

Jest to odtworzenie na płytce motywu wełnianych splotów, które najpierw gościły na mocnych kardiganach, potem na ceramice użytkowej. Okazuje się, że ten uroczy motyw tak bardzo przypadł kobietom do gustu, że postanowiły nim "otulić" swoje paznokcie. Najpopularniejsze są stylizacje w macie, choć coraz częściej obserwujemy również te w połysku lub w połysku i macie. Mimo, że wzór wygląda na skomplikowany, to bardzo łatwo można go wykonać w warunkach domowych.

Wełenka na paznokciach

Nie tylko hybrydowe i żelowe pazurki można ubrać w wełenkę! Zatem bez względu na to, jaki mani stosujecie, można go tak ozdobić. Do wyboru mamy klasyczne lakiery i utwardzacze bez lampy, akrylowe żele, a także te do tworzenia motywów 3D oraz hybrydową bazę i top. Ponadto w sprzedaży dostępne są naklejki i stempelki z tym motywem, dlatego też całą wiosnę i lato prawdopodobnie będziemy lansować takie pazurki.

Czym jest sweterek na paznokciach?

Dziergane paznokcie - jakie kolory wybrać?

Wszystkie pastelowe odcienie, a także biel i szarości doskonale prezentują na paznokciach "odzianych" w sweterek. Mamy zatem do wyboru wszystkie odcienie:

 • bieli,
 • różu,
 • słodkich i rozmytych żółci,
 • pomarańczy,
 • błękitów,
 • zieleni.

Co nie oznacza, że taki dziergany mani będzie wyglądać źle na ciemniejszych odcieniach. Wyjątkową stylizację można, uzyskać wykonując paznokcie w sweterek w kolorze:

 • bordowym,
 • czerwonym,
 • brązowym,
 • nude.

Te ostatnie doskonale korespondują z wiosennymi, jesiennymi i zimowymi swetrami. Są wprost stworzone dla fanek dużych ciepłych kardiganów i swetrów z golfem. Jeśli stylizujesz paznokcie lakierami bez lampy i opanowałaś ten wzorek w 100%, koniecznie zakup lakiery w kolorach zbliżonych do Twojej wełnianej odzieży. Taki duet jest bardzo modny i wyjątkowo uroczy.

Modny sweterkowy manicure

Jaki wzór sweterka na paznokciach jest najprostszy do zrobienia?

Wśród wzorów dzierganych paznokci możemy znaleźć takie, które są rzeczywiście trudne do wykonania, jest również kilka takich, które można zrobić bez specjalnych umiejętności. Jeśli nie czujemy się na siłach, by malować efektowne warkocze, można je zastąpić nieco prostszymi motywami, które wykończone na matowo, będą równie urocze.

 • Ryżowy sweterek na paznokciach - to przeniesienie jednej z najbardziej uroczych technik dziergania na pazurki. Na dużej płaszczyźnie wygląda on jak ukośnie ułożone ziarenka ryżu. O ile wykonanie go z wełny bywa dla niektórych kłopotliwe, to na mani jest banalnie proste. Wystarczy na pomalowanej i utwardzonej płytce nanosić w trzech lub 4 rzędach pod skosem kropki, które potem patyczkiem kształtujemy na ryż. Pomiędzy każdym rzędem pozostawiamy niewielki odstęp. Na koniec zdobienie utwardzamy i pokrywamy matowym topem. Jest to bardzo prosta i efektowna stylizacja, która wprawia w zachwyt każdą kobietę. Wykonana w pastelowych barwach z pewnością przypadnie Wam do gustu;
 • Romby ala męski pulower - to kolejny motyw, który każda z nas wykona bez problemu. Wystarczy na pomalowanej płytce narysować lakierem w kolorze całej stylizacji na środku 2 lub 3 romby, jeden pod drugim. Następnie należy wewnątrz każdego z nich umieścić jedną wypukłą kropkę oraz po cztery kropki po obu stronach, a także jedną nad i pod każdym rombem. Potem całość pociągamy topem, a kolejną warstwę nakładamy już tylko na "dekorację". Po kilku sekundach utwardzania wyjmujemy dłoń i igłą rysujemy skośne linie, które stworzą fakturę prawdziwej wełny. Całość ponownie utwardzamy, tym razem zgodnie z czasem podanym przez producenta topu;
 • Ściągacz - to ozdoba, którą jest najłatwiej wykonać. Pomalowane lakierem paznokcie dzielimy na trzy równe części, rysując na nich pionowe linie. Pomiędzy nimi, rysujemy ukośne poziome linie. Na koniec całość utwardzamy, potem malujemy topem. Ostatnia warstwa to nałożenie na naszą "wełenkę" grubej warstwy topu, który sprawi, że motyw będzie naprawdę wypukły.

Dwukolorowy sweterek na paznokciach - jak go zrobić?

Dwukolorowa stylizacja nie jest dużo trudniejsza od jednobarwnej, ale jej wykonanie wymaga zastosowania dwóch zestawów narzędzi. W tym celu będziesz potrzebować dwóch pędzelków i dwóch wykałaczek. Płytkę paznokcia należy pionowo podzielić na dwie równe części, a następnie na każdą z nich nałożyć inny lakier. Poczekać aż wyschnie i malować romby, ale uwaga: w taki sposób, żeby kolory nam się nie mieszały. Potem czekamy, aż emalia zacznie zastygać i na granicy dwóch lakierów wzorek ozdabiamy liniami, które tworzy estetyczne i kolorystyczne przejście w centralnej części paznokcia. W tym celu prowadzimy igłą linię z jednej strony na drugą, w ten sposób powstaną nam niteczki. Jeśli pierwszą linię zaczęliśmy prowadzić z prawej strony, to kolejną zaczynamy od lewej i tak na całej długości. Linie nie muszą być szerokie, bo ich głównym zadaniem jest zatarcie granicy między kolorami. Następnie rysujemy romby, a po bokach kropeczki.

Jak zrobić sweterek na paznokciach krok po kroku?

Jak zrobić sweterek na paznokciach hybrydowych lub żelowych? - 3 sposoby krok po kroku

Motyw ten można zrobić na hybrydach i żelach na kilka różnych sposobów. Wszystko zależy od Waszych umiejętności i tego, jakimi produktami dysponujecie. Można go namalować cienkim pędzelkiem do zdobień, sondą lub patyczkiem do odsuwania skórek, a także - co wydaje się najprostszym rozwiązaniem - za pomocą stempelków. Za każdym razem płytkę paznokcia należy przygotować w tradycyjny sposób. Zmiękczyć i odsunąć skórki, odtłuścić, pomalować bazą i można zaczynać wełniany mani.

Sposób I na sweterek na paznokciach

 1. Na przygotowaną płytkę, nakładamy dwie warstwy wybranego koloru lub dwóch kolorów, jeśli ma on być dwukolorowy. Każdą z warstw utwardzamy pod lampą;
 2. Lakierem wcześniej zastosowanym (jeśli były dwa kolory to dwoma lakierami), rysujemy romby dokładnie na środku paznokcia. Wzór wykonujemy cienkim pędzelkiem, najlepiej dedykowanym do robienia zdobień;
 3. W centralnym punkcie każdego z rombów wykonaj za pomocą sondy lub patyczka do skórek kropkę (musi odstawać);
 4. Następnie wokół rombów, zrób kolejne kroki, ale w taki sposób, żeby wzór był powtarzalny na całej płytce;
 5. Tak wykonany wzór utwardzamy pod lampą;
 6. Następnie cienkim pędzelkiem poprawiamy motyw, nakładając na niego warstwę topu, utwardzamy;
 7. Nakładamy top na wzorek, ponownie utwardzamy;
 8. Nakładamy matowy top na całe paznokcie, po raz kolejny utwardzamy.

W ten sposób stylowe mani jest już gotowe.

Sposób II na sweterkowe paznokcie

 1. Przygotowaną płytkę pokrywamy bazą;
 2. Malujemy na wybrany kolor, nakładamy dwie warstwy, lub jedną grubszą, żeby lakier nie prześwitywał, utwardzamy;
 3. Za pomocą stempelka nanosimy wzór, utwardzamy
 4. Poprawiamy motyw topem, utwardzamy
 5. Ponownie pokrywamy wzór topem, utwardzamy
 6. Całość malujemy matowym topem.

Sposób III na sweterkowy manicure

 1. Odtłuszczone pazurki pokrywamy bazą;
 2. Malujemy na wybrany kolor, utwardzamy;
 3. Za Pomocą paint żelu malujemy romby lub coś na wzór warkocza;
 4. Wokół wykonujemy kropki lub kropki z dziurką w środku;
 5. Utwardzamy pod lampą
 6. Malujemy na wybrany kolor motyw wełnianego splotu - można też pomalować na dokładnie taki, jakim została pociągnięta cała płytka, utwardzamy;
 7. Pokrywamy całe paznokcie matowym topem, utwardzamy;
 8. Pokrywamy tylko wzór matowym topem;
 9. Umieszczamy pod lampą na 5-10 sekund i igłą tworzymy na nim ukośne kreski, imitujące strukturę wełny;
 10. Utwardzamy w pełnym czasie wskazanym przez producenta topu.

Jak zrobić sweterek na paznokciach bez lampy UV?

Poniżej zostały zaprezentowane trzy ciekawe pomysły na przygotowanie wyjątkowo zjawiskowego manicure.

Modny wzór paznokci hybrydowych

Sposób I na sweterkowy manicure bez lampy UV

 1. Przygotuj płytkę paznokcia;
 2. Odsuń skórki;
 3. Dokładnie przemyj zmywaczem;
 4. Pokryj paznokcie warstwą lakieru;
 5. Poczekaj aż wyschnie;
 6. Pokryj kolejną warstwą lakieru;
 7. Poczekaj aż wyschnie;
 8. Namaluj cienkim pędzelkiem romby na środku płytki;
 9. Zrób delikatne kropeczki wokół rombów i wbij w każdą z nich wykałaczkę;
 10. Tak wykonany wzór pozostaw do wyschnięcia;
 11. Następnie pomaluj topem z utwardzaczem.

Ze względu na ilość warstw konieczne będzie odczekanie około 15-20 minut aż całość będzie twarda.

Sposób II na wełenkę na pazurkach

 1. Pokryj paznokcie bardzo cienką warstwą lakieru;
 2. Następnie na środku wykonaj trzy duże kropki na wielkość rombów, które chcesz uzyskać;
 3. Odczekaj 5 -7 sekund;
 4. Wykałaczką lub cienkim pędzelkiem zacznij na wcześniej nałożonych kropkach formować lakier w romby, tak żeby środek pozostał wklęsły;
 5. Całość wysusz;
 6. Wokół rombów wykonaj drobne kropeczki (pamiętaj, że wzór ma być powtarzalny) jak ten dziergany;
 7. Poczekaj aż paznokcie wyschną;
 8. Nałóż cienką warstwę topu (tak, żeby motyw nadal odstawał);
 9. Pozostaw to do wyschnięcia;
 10. Pokryj dokładnie topem wypukłe elementy na pazurkach;
 11. Wysusz i Twój mani jest gotowy.

Sposób III na sweterek na paznokciach

 1. Przygotowaną płytkę paznokcia pomaluj na wybrany kolor;
 2. Przygotuj naklejkę, nieznacznie krótszą i węższą niż twoje naturalne paznokcie
 3. Naklej wypukłą naklejkę na paznokcie (inną możliwością jest zastosowanie kalkomanii, ale wówczas motyw nie będzie wypukły);
 4. Za pomocą metalowego pilniczka dokładnie dopasuj do płytki;
 5. Nadmiar ozdobnej folii usuń nożyczkami;
 6. Całość pomaluj dedykowanym matowym topem, przystosowanym do pokrywania również naklejek;

Nasza porada: Nie obawiajcie się wykonywać samodzielnie sweterka na paznokciach - to nie jest takie trudne, cały sekret tkwi w tym, żeby jak najbardziej uwidocznić różnicę poziomów i różnorodność kształtów na płytce. Efekt ten bez problemu osiągnięcie, jeśli pomiędzy liniami i kropkami pozostawicie wyraźną przerwę.

Komentarze