Paznokcie migdałki - trendy, wzory, zalety. Jak je zrobić - piłować?

Czerwone paznokcie migdałkiPaznokcie są wyeksponowane, dlatego stanowią idealną część ciała, którą można podkreślać swój charakter i poprawiać urodę, a także... uwodzić. Mogą być poddane pielęgnacji na wiele sposobów, w zależności od potrzeb i chęci osiągnięcia konkretnego efektu. Ich wygląd może przybrać rozmaite kształty oaz można użyć różnych lakierów do ich pomalowania. Coraz większą popularność zdobywają paznokcie migdałki, na które panie decydują się znacznie częściej, niż jeszcze kilka lat temu.

Jak wyglądają, jak się je robi, jak pielęgnuje i jaki efekt wizualny mogą osiągnąć?

Czym są paznokcie migdałki?

Paznokcie migdałki wyróżniają się przede wszystkim specyficznym kształtem, który dąży do nawiązania podobieństwa do owoców migdała. Paznokcie takie mają nieco wydłużone i spiłowane końcówki na spiczasty kształt. Są pociągłe i smukłe, dzięki czemu wyszczuplają dłoń, nadają jej seksapilu i uwodzicielskiego charakteru.

Kształty paznokci

Kształty paznokci

Długie czy krótkie?

Jeszcze do niedawna, paznokcie migdałki musiały wręcz być bardzo długie. Była to jedna z najważniejszych cech, która wyróżniała tę stylizację spośród innych. Paznokieć musiał wyraźnie dużo wystawać poza opuszkę palców. Jak we wszystkim jednak, tak i w kategorii pielęgnacji paznokci zaszły pewne zmiany. Obecnie, panuje trend, który wyraźnie dąży do skrócenia długości paznokcia stylizowanego na owoc migdała. Takie rozwiązanie znajduje również o wiele więcej chętnych pań, które uważają, że krótszy paznokieć wygląda bardziej naturalnie, jest mniej nachalny i wywołuje o wiele bardziej estetyczny efekt, a jednocześnie zachowują seksowną drapieżność w granicach tzw. dobrego smaku.

Jak piłować paznokcie migdałki?

Wykonanie będzie wymagało dysponowania wysokiej jakości pilnikiem szklanym lud diamentowym. Chodzi o to, by przedmiot, którym będziemy pielęgnować nasze paznokcie ich nie rozdwajał i był bezpieczny dla ich struktury. Żeby wykonać piękne migdałki, będziemy potrzebowały co najmniej czterech tygodni do uzyskania efektu długich migdałów, zakładając, że dysponujemy paznokciami o długości dwóch milimetrów. Po pierwszym tygodniu, zauważymy, że paznokcie nieco urosły. Na tym etapie nasza praca będzie ograniczała się do lekkiego zaokrąglenia boczków i szlifowania końcówek. Już sama ta czynność pozwoli zauważyć optyczne zwężenie palców, co wywołuje bardzo estetyczny efekt. Kiedy minie kolejny tydzień, będziemy wykonywać dokładnie te same czynności. Panie, które wolą postawić na krótki migdałki, a zatem obecnie bardziej popularne, mogą zacząć proces piłowania do spiczastego wierzchołka już teraz lub poczekać jeszcze tydzień. Jeżeli chcemy osiągnąć efekt długiego paznokcia, piłowanie rozpoczynamy minimum po czterech tygodniach pielęgnacji.

Należy pamiętać o kilku ważnych radach. Nigdy nie wolno namaczać paznokci przed procesem ich piłowania. Dopiero po tej czynności powinno się namoczyć i zabrać za korygowanie skórek.  Żeby osiągnąć zadowalający efekt przypominający kształt migdała, należy użyć odpowiedniej techniki piłowania. Zaczynamy ten proces od wewnętrznego boku paznokcia, a dopiero następnie przechodzimy do strony zewnętrznej. Pilnik należy układać pod kątem czterdziestu pięciu stopni. Kiedy kształt paznokcia będzie zadowalający, należy go utwardzić i nadać błysku. Dokonamy tego dzięki użyciu specjalnej odżywki, którą nakładamy na płytkę paznokcia. Na ostatnim etapie przygotowywania migdałków należy nałożyć lakier w wybranym kolorze. Tutaj pole manewru jest naprawdę szerokie. Z pewnością każda z pań znajdzie odpowiednią propozycję stylizacji dla siebie. Do wyboru są zarówno śmiałe, odważne i drapieżne wzory, jak i bardziej spokojne, stonowane i delikatne.

Zalety paznokci - migdałków?

Migdałki mają wiele zalet, dlatego ich popularność stale rośnie. O jednej zostało już powiedziane. To optyczne wyszczuplenie dłoni, co polecane jest w szczególności wszystkim paniom, które posiadają pulchne palce i dłonie. Dzięki wizualnemu wyszczupleniu następuje również efekt wydłużenia palców, co idealnie sprawdzi się w przypadku pań o niewielkich dłoniach z małymi palcami. Są one również o wiele bardziej trwałe i wytrzymałe niż paznokcie kwadratowe. Rzadziej pękają i łamią się, a także nie zadzierają się z taką łatwością. Zwiększona jest również żywotność lakieru, którym są pokryte. Przyczynia się do tego zwężona powierzchnia po bokach, dzięki której paznokcie się nie wyginają i nie niszczą lakieru naniesionego na płytkę.

Trendy i inspiracje

Klasyczne paznokcie migdałki o uwodzicielskim zabarwieniu mają kolor czerwony. Taka stylizacja zawsze będzie wyglądała niezwykle efektownie, przyciągała wzrok i kusiła. Czerwone paznokcie są seksowne i kuszące. Jest to zdecydowanie propozycja dla pań odważnych i pewnych siebie, które pragną emanować swoją kobiecością i seksapilem. To również propozycja dla pań, które pragną stać się obiektem zainteresowania, idealnie sprawdzą się dla kobiet poszukujących partnera.

Zawsze w modzie będzie również róż. Jest to propozycja o wiele bardziej subtelna od wyrazistej czerwieni, której największą zaletą jest delikatność. Warto postawić na soczyste odcienie tego koloru, jak np. malinowy. Chcąc imponować swoimi paznokciami i zdecydowanie wyróżniać się, można również poeksperymentować z różnymi rodzajami lakierów i tworzyć na płytkach paznokcia estetyczne i atrakcyjne różnokolorowe wzory. Bardzo popularne są różnego rodzaju arabeski lub motywy nawiązujące do linii geometrycznej. W takiej stylizacji świetnie wypada łączenie kontrastowych kolorów, jak np. czerń i biel. Wśród propozycji stanowiących wariacje stylistyczne stworzone z różnych kolorów, dobrze wypadają także wzory nawiązujące swoim wyglądem nieco do struktury marmuru czy granitu. To paznokcie o jasnych tłach, na których naniesione są wyraźne, nieregularne czarne lub czerwone wzory, przypominające właśnie słoje, czy nacieki marmurowej płyty. Popularnym pomysłem na udaną stylizację migdałkowych paznokci jest również zastosowanie czarnych końcówek. To wzór, który z powodzeniem sprawdzi się w codziennym designie, np. na wyjście do pracy.

Komentarze