Ładna dziewczyna 17, 18, 20, 25 lat i nieatrakcyjny chłopak

Udany związekWiele ładnych dziewczyn w różnym wieku czy to 17, 18, 20 czy też 25 lat od razu bulwersuje się na wieść o tym, że wymaga się od nich posiadania równie atrakcyjnego partnera. Inne z kolei nie wyobrażają sobie być z kimś mniej atrakcyjnym od nich. Warto przeanalizować związek ładnej dziewczyny i brzydkiego chłopaka i dowiedzieć się, czy ma on sens? A może to już mezalians?

Czy ładna dziewczyna musi być z kimś równie atrakcyjnym?

Ładna dziewczyna powinna mieć przystojnego chłopaka, z którym będzie tworzyła idealną parę. Co jednak, gdy atrakcyjna dziewczyna zwiąże się z kimś mało atrakcyjnym, a nawet brzydalem? Taki związek przez wielu może nosić cechy mezaliansu, nad jego sensem zastanawiają się zarówno bliscy dziewczyny, jak i jej drugiej połówki.

Związek ładnej dziewczyny i brzydkiego chłopaka w oczach jej bliskich

Gdy ładna dziewczyna zwiąże się z chłopakiem mało atrakcyjnym, jej rodzina i bliscy zaczynają się zastanawiać, co ją do tego skłoniło. Rodzina zapewne wymarzyła sobie pewnie atrakcyjnego partnera dla niej: zięcia czy szwagra, a mało atrakcyjny chłopak nie "wpisuje się" w ich oczekiwania. Nierzadko, jeśli atrakcyjna dziewczyna ma odziedziczyć po rodzinach biznes, ładny chłopak były idealną partią dla niej i niejako także spadkobiercą rodzinnej firmy.

Co może myśleć rodzina, gdy atrakcyjna dziewczyna przedstawi im swojego mało urodziwego ukochanego? Przede wszystkim może się zastanawiać, czy chłopak nie popsuje jej wizerunku oraz czy nie związała się z nim na złość jakiemuś przystojnemu koledze, który ją odrzucił. Warto jednak zastanowić się, dlaczego dziewczyna tak wybrała, najlepiej szczerze z nią o tym porozmawiać i powiedzieć jej o naszych wątpliwościach, np. czy ten związek nie jest odwetem na jakimś koledze. Bardzo możliwe, że dziewczyna wcale nie widzi siebie jako osoby bardzo atrakcyjnej i nie dostrzega, że jej relacja w naszych oczach nosi znamiona mezaliansu. Z drugiej strony może mieć dość nagonki na wygląd fizyczny, a jej nowy partner może urzekł ją swoją inteligencją, odpowiedzialnością, zaradnością, ciekawym podejściem do życia itp.

Związek ładnej i brzydkiego w oczach jego bliskich

Gdy bliscy mało atrakcyjnego chłopaka dowiadują się, że spotyka się on z bardzo atrakcyjną dziewczyną również mogą mieć obiekcje, co do sensowności tej relacji. Czego mogą się obawiać? Z jednej strony tego, że dziewczyna wykorzysta chłopaka, że zabawi się jego uczuciami, bo np. odgrywa się na jakimś koledze za to, że ją porzucił. Z drugiej mogą myśleć, że mało atrakcyjny chłopak patrzy jedynie na wygląd dziewczyny, że nie szuka prawdziwej miłości. Tak naprawdę jednak… o gustach się nie dyskutuje. Dla dziewczyny może być on przystojny, może ona wiedzieć w nim coś więcej, np. podziwiać jego intelekt, osiągnięcia itp. Z drugiej strony dla chłopaka również może liczyć się jej wnętrze, nie jest bowiem powiedziane, że atrakcyjna dziewczyna nie może być inteligentna i ambitna.

Sapioseksualizm trendem w XXI wieku

W temacie wyglądu i inteligencji jako czynnika doboru partnerów życiowych warto wspomnieć o sapioseksualizmie. To niejako trend w XXI wieku, a dokładniej sapioseksualizm to postrzeganie za atrakcyjnych osoby, które są… inteligentne. Dla osoby sapioseksualnej wygląd ma znaczenie drugorzędne, a najczęściej żadne, szukają oni ludzi:

 1. inteligentnych,
 2. zdolnych,
 3. ciekawych,
 4. aktywnych.

W ostatnich latach przybywa osób sapioseksualnych, tworzonych jest nawet wiele portali randkowych, gdzie miłości szukają właśnie osoby sapioseksualne.

Dlaczego wolimy ludzi inteligentnych? Zapewne dlatego, że inteligencja najczęściej idzie w parze z wieloma innymi cechami, które są pożądane u przyszłego męża czy żony, w tym odpowiedzialnością, zaradnością życiową, kreatywnością ale i empatią i wrażliwością.

Współczesny mezalians

Nierzadko jednak związek atrakcyjnej dziewczyny i mało atrakcyjnego chłopaka nosi miano mezaliansu. Dla wielu ludzi taka relacja przypomina mezalians znany z przeszłości. Jaki związek obecnie można nazwać mezaliansem?

 • związek osoby atrakcyjnej z mało atrakcyjną;
 • związek osoby bogatej z biedną;
 • związek osoby zdrowej i niepełnosprawnej;
 • związek osób z różnym poziomem wykształcenia, np. podstawowe - wyższe;
 • związek osób o różnym prestiżu społecznym, np. nauczycielka i prawnik, lekarka i pracownik fizyczny;
 • związek z cudzoziemcem.

Czy mezalians w XXI wieku może okazać się związkiem na całe życie? Niech każdy z nas jeszcze raz przeanalizuje powyższą listę i odpowie sobie na pytanie, czy zna parę, która jest dokładnym odzwierciedleniem przynajmniej jednego punktu i żyje razem w szczęściu? Już mamy odpowiedź na postawione wcześniej pytanie.

Porady dotyczące związku

Powyższy tekst dokładnie opisuje Twój związek? Jesteś szczęśliwa/y, ale nacisk społeczny powoduje, że zaczynasz wątpić w sens tej relacji? Spokojnie, poniżej kilka wskazówek i porad, które z pewnością Ci pomogą.

Jestem atrakcyjną dziewczyną w związku z mało urodziwym chłopakiem

Spotykasz się z chłopakiem mniej atrakcyjnym od siebie i wciąż słyszysz dziwne komentarze rodziny i znajomych? Z jednej strony niby się martwią, ale z drugiej… Spokojnie, pamiętaj, że to Twój związek i Twoja miłość.

 • Przypomnij sobie, dlaczego jesteście razem, co Cię w nim urzekło, skoro wszyscy twierdzą, że nie jest przystojny? Może jego inteligencja, to, że jest taki czuły, troskliwy, delikatny? Może to, że jak byłaś chora, dzwonił co godzinę pytać, jak się czujesz?
 • Zastanów się, na którym miejscu wśród czynników wyboru partnera jest w Twoim przypadku wygląd fizyczny, może to tak naprawdę wcale nie ma dla Ciebie znaczenia?
 • Zastanów się, co znaczy dla Ciebie, że ktoś jest atrakcyjny, przystojny, może dla Ciebie właśnie Twój partner taki jest, a jednocześnie zawiodłaś się na wszystkich mężczyznach o wyglądzie modeli, którzy nie potrafili Ci zaoferować tego, co on?

Jeśli lubisz inteligentnych mężczyzn, a wygląd fizyczny dla Ciebie ma znaczenie drugorzędne, nie wahaj się o tym mówić i otwarcie bronić Waszej miłości.

Jestem mało urodziwym chłopakiem w związku z atrakcyjną dziewczyną

Jesteś uważany za osobę mało atrakcyjną przez innych lub/i samego siebie, ale jednocześnie spotykasz się z bardzo ładną dziewczyną, której z jednej strony wszyscy Ci zazdroszczą, ale z drugiej słyszysz uszczypliwe komentarze? To naturalne, że zaczynasz zastanawiać się czy ona aby na pewno Cię kocha i rozmyślasz nad sensem Waszego związku, nawet jeśli doskonale Wam się układa… Jeśli postrzegasz się jako osobę mało urodziwą, z pewnością Twoja samoocena nie jest najwyższa, warto wiec zastanowić się, jak ją podnieść.

 • Skupiaj się na swoich zaletach, może i natura poskąpiła Ci urody, ale czy to jest najważniejsze? Potrafisz przecież doskonale gotować, jestem znakomity w tym, co robisz, Twoja ukochana czuje się przy Tobie bezpieczna i kochana, a co może być piękniejszego niż zadowolona kobieta u boku?
 • Jeśli czujesz się mało atrakcyjny, postaraj się zadbać o swój wygląd: zacznij uprawiać sport, wybierze się do fryzjera i zaproponuj wyjście na zakupy swojej ukochanej, ale tym razem… będziecie kupować ubrania dla Ciebie. Poproś ją, aby doradziła Ci w czym będziesz wyglądać najkorzystniej, możesz oczywiście zupełnie zmienić swój styl, kto wie, może wszystko czego potrzebujesz to dobrze skrojone dżinsy, koszula w twarzowym kolorze i odpowiednio dobrana marynarka?
 • Nie pozwól, aby ktoś zazdrosny o Wasze szczęście je zniszczył. Nie wdawaj się w dyskusje z zazdrosnymi znajomymi Twojej ukochanej czy Twoimi kolegami, którzy stale Ci dokuczają, ale również marzą o takiej dziewczynie. Wybrała Ciebie, a to chyba odpowiedź na wszystkie Twoje pytania, prawda?

Bez względu na to, czy związek ładnej dziewczyny z mało atrakcyjnym chłopakiem nosi dla nas znamiona mezaliansu czy jest doskonałym przykładem relacji osoby sapioseksualnej, pamiętajmy, że najważniejsze jest to, że dwie osoby się kochają, szanują wzajemnie i są ze sobą szczęśliwe. To, jak razem wyglądają albo dlaczego się w sobie zakochali nie powinno interesować nikogo poza nimi samymi.

Komentarze