Komplementy na dzień dobry

Komplementy na dzień dobtyKomplementy - każdy z nas lubi ich słuchać ale nie zawsze wiemy, jak na nie zareagować. Są przyjemne, miłe ale czasami krępujące… Zazwyczaj jednak wprawiają nas w dobry nastrój, zwłaszcza, gdy są wypowiadane rano, wprawiając nas w dobry humor na cały dzień.

 

Nie wiesz, jakimi miłymi słowami powitać bliską Ci osobę: ukochaną, ukochanego, rodzica czy dziecko? Poniżej wiele ciekawych inspiracji na komplementy na dzień dobry oraz pomysły, jak w ciekawy sposób przekazać życzenia miłego dnia.

1. Komplementy dla niej

Kobiety lubią komplementy, miłe słowa, które odnoszą się do nich samych i wprawiają w dobry nastrój już od rana. Jakie słowa ucieszą kobietę, jak formułować komplementy dla żony, dziewczyny, mamy, siostry czy bliskiej przyjaciółki? Na pewno warto odwoływać się do wyglądu ale czyńmy to rozsądnie, niewiele pań czuje się po przebudzeniu atrakcyjnie ale nasze szczere i pełne miłości słowa mogą to zmienić. Kobiety cenią sobie również komplementy, odwołujące się do emocji, pokazujące, że nam na nich zależy, że są dla nas ważne i wyjątkowe.

Wyglądasz dziś piękniej niż wczoraj

Dla wielu kobiet istotne jest to, aby być atrakcyjną i podobać się swojemu ukochanemu mężczyźnie. Tak naprawdę jednak, komplement dotyczący wyglądu z ust innych mężczyzn ważnych dla niej: taty, brata czy kolegi - również ją ucieszy. Bardzo dobrym pomysłem jest obdarowanie kobiety pięknym komplementem, dotyczącym jej wyglądu i urody. Na pewno w godzinach porannych sprawi jej radość i zapewni dobry nastrój przez cały dzień.

Cieszę się, że Cię mam

Piękne słowa, które zapewne co rano chciałaby słyszeć każda kobieta od ważnych dla siebie osób: mężczyzny swojego życia, rodziców, przyjaciół. To wzruszający komplement, który z pewnością poprawi nam nastrój ale i sprawi, że poczujemy się dla kogoś ważni, wyjątkowi. Możemy takie słowa wypowiedzieć ale i zapisać, np. na karteczce i przyczepić ją na lustrze czy np. włożyć ukochanej kobiecie do pojemnika ze śniadaniem do pracy. Możemy być pewni, że jej przerwa śniadaniowa, jak i reszta dnia będą bardzo przyjemne.

Komplement dla niej
Komplement dla niej

To, że jesteś dodaje mi skrzydeł

Piękny i wzruszający komplement, zarezerwowany dla bliskiej naszemu sercu kobiety, zapewne ukochanej dziewczyny czy żony. To bardzo poruszające słowa, pozwalające nam na udowodnienie wyjątkowej kobiecie, że nam na niej zależy i jest dla nas bardzo ważna.

Jesteś najlepszym, co mi się przydarzyło

Niby proste słowa ale ile znaczą… zwłaszcza wypowiedziane rano albo przekazane w formie romantycznego SMS-a czy liściku.

2. Komplementy dla niego

Komplementy dla niego powinny być szczere, prawdziwe i… nieprzesadnie nacechowane dobrymi słowami. Gdy zaczniesz mu za bardzo "słodzić", mężczyzna może poczuć się onieśmielony, a nawet zażenowany, może też pomyśleć, że po prostu przesadzasz. Warto powiedzieć mu coś, co sprawi, że poczuje się dumny, ważny i potrzebny.

Jestem dumna z tego, że jesteś ze mną

To bardzo wartościowe słowa, które z pewnością z chęcią usłyszy rano każdy zakochany mężczyzna. Gdy usłyszy je z ust żony lub przeczyta na liściku, złożonym do kieszeni marynarki na pewno poczuje się doceniony i potrzebny swojej ukochanej. Kto wie, może wróci z pracy z bukietem kwiatów albo zaproszeniem na romantyczną kolację?

Każdy nowy dzień dzięki Tobie jest wyjątkowy

Piękne słowa dla ukochanego mężczyzny ale i taty czy najlepszego przyjaciela. W tym krótkim komplemencie przekazujemy dużo informacji. Po pierwsze mówimy bliskiej nam osobie, że jest wyjątkowa, ponieważ taki właśnie jest dzięki niej każdy kolejny dzień. Po drugie doceniamy jej obecność w naszym życiu i to ile dla nas znaczy.

Cudownie budzić się obok Ciebie

Komplement idealny na moment wspólnego przebudzenia się obok siebie. Gdy mężczyzna usłyszy rano takie słowa na pewno wprawi go to w dobry nastrój. Możemy również - gdy wstajemy wcześniej niż nasz partner - zostawić mu taki komplement w formie liściku na poduszce.

Dobrze widzieć Twoją twarz jako pierwszą po przebudzeniu

Komplement podobny do poprzedniego ale nie mniej miły i wzruszający. Na pewno wprawi każdego, zakochanego mężczyznę w dobry humor na cały dzień.

3. Komplementy dla dziecka

Czy dzieciom można mówić komplementy? Przecież są małe, nie wszystko jeszcze rozumieją… Oczywiście, że można, a nawet trzeba! Komplementy, czyli miłe rzeczy na nasz temat w przypadku dzieci mają ogromną moc - pozytywnie wpływają na samoocenę, budują pewność siebie, pomagają walczyć z kompleksami, nieśmiałością i podnoszą wiarę we własne możliwości. Mówmy więc miłe słowa swoim pociechom, uczyńmy z tego codzienny rytuał, budując tym samym ich wiarę w siebie, w to, że są wyjątkowe. Poniżej przykłady pięknych słów, które każde dziecko powinno słyszeć od swoich rodziców / dziadków i innych bliskich mu osób.

Cieszę się, że Cię mam, kochanie

Piękne słowa, które potrafią rozganiać chmury, czyli radzić sobie z dziecięcymi i nastoletnimi smutkami czy kiepskim nastrojem od samego rana. Nawet, gdy dziecko nie ma ochoty wstać i iść do szkoły, marudzi przy ubieraniu i śniadaniu to takie słowa rodzica mogą skutecznie zachęcić dziecko do działania ale i poprawić nastrój. Skoro jestem nieidealna/y, a rodzic i tak się cieszy, że jestem to mnie kocha, jestem dla niego kimś ważnym i wyjątkowym… Na tym właśnie polega moc komplementów, jakie kierujemy do dzieci.

Uwielbiam wspólnie z Tobą zaczynać dzień

Idealny komplement na wspólne śniadanie, takie słowa wypowiedziane w chwili, gdy zwykle całe rodziny spieszą się, aby zdążyć do szkoły i pracy może wyposażyć nasze dziecko w pozytywną energię na cały dzień. Warto o tym pamiętać i w codziennym pośpiechu znaleźć chwilę, aby docenić te momenty ze swoimi pociechami.

Lubię widzieć Twój uśmiech od rana

Piękna nagroda od rodzica za poranny uśmiech. Jeśli nasze dziecko wstaje radosne, uśmiechnięte i ma od rana energię do działania nie pozostaje nam nic innego jak to docenić i uczyć się od naszej pociechy radości z codzienności. To naprawdę trudna sztuka dla niejednego dorosłego.

Jesteś wspaniałą córką / wspaniałym synem

"Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości" (Paulo Coelho). Zapewne z tym cytatem zgodzi się każdy rodzic: kochamy nasze dzieci bezwarunkowo, za to, że są, bez względu na to, jakie są, jak wyglądają i jak się zachowują. Każde dziecko jest dla nas cudem, jedynym, wyjątkowym i niepowtarzalnym. Powtarzajmy to naszym córkom i synom, niech uwierzą w to, że choć nieidealni - dla nas są wspaniali i najważniejsi na świecie.

4. Komplementy dla rodzica

Komplementowanie ukochanej osoby, własnego dziecka… a co z tymi, dzięki którym tu jesteśmy, z naszymi rodzicami? Czy im również wypada mówić komplementy? Owszem, podziwiać nową fryzurę mamy czy garnitur taty… ale nie tylko warto im mówić miłe słowa ot tak, bez okazji i to najczęściej jak się da. Możemy to zrobić przy okazji wspólnego, świątecznego śniadania czy wysłać im miłą wiadomość zanim wyjdziemy do pracy. Poniżej ciekawe inspiracje dla każdego, kto chciałby uraczyć swojego rodzica pięknym komplementem.

Cieszy mnie każdy wspólnie spędzony dzień Mamo / Tato

Miłe słowa, które zapewne chciałby od swojego dziecka usłyszeć każdy rodzic. W ten sposób niejako dziękujemy za trudy wychowania ale i pokazujemy, że doceniamy to, że nasz rodzic jest przy nas i nas wspiera, niezależnie od tego, ile mamy lat. Dziećmi jesteśmy przecież przez całe życie.

Jesteś wspaniałą Mamą / Tatą

Prosty ale jakże głęboki w przekazie komplement, idealny jako miłe słowa na początek dnia, jako liścik, który rodzic znajdzie obok świeżo zaparzonej kawy czy jako element życzeń złożonych z samego rana z okazji Dnia Matki / Ojca, urodzin czy każdej, innej okazji.

Komplement dla mamy
Komplement dla mamy

Dobrze móc wypić z Tobą rano kawę

Docenianie codziennych, zwyczajnych chwil również może być okazją do uraczenia bliskiej nam osoby pięknym komplementem. Na pewno po takich słowach rytuał picia kawy z rodzicem nabierze wyjątkowego charakteru, a my jeszcze bardziej docenimy jego obecność i chęć wspierania nas w każdej sytuacji.

Komplementy uniwersalne, które sprawdzają się zawsze

Poniżej kolejne komplementy, które zasługują z pewnością na miano uniwersalnych, sprawdzają się bowiem w każdej sytuacji. Warto zaczynać od nich dzień, można je powiedzieć nawet… sobie!

Dobrze, że jesteś

Proste słowa ale ile znaczą. Gdy je od kogoś usłyszymy, czy od ukochanej osoby czy przyjaciela, na pewno czujemy się wyjątkowi, ważni i docenieni. Korzystajmy z tego komplementu jak najczęściej.

Cieszę się, że Cię mam

Kolejne proste słowa o wielkim znaczeniu. Komplement podobny do poprzedniego, również o wielkiej mocy, warto z niego korzystać i mówić bliskim, że cieszy nas to, że są, że nas wspierają i pomagają nam.

Jesteś wyjątkową osobą w moim życiu

Nieco inaczej ujęte słowa z dwóch poprzednich komplementów: idealne na miły poranek z ukochaną osobą.

Kocham Cię

Najpiękniejsze słowa, jakie możemy powiedzieć do drugiej osoby. Niech ten komplement będzie najczęściej używanym przez nas, możemy również łączyć go z innymi i tworzyć wyjątkowe pobudki dla naszych bliskich.

Jak w ciekawy sposób przekazać komplement bliskiej osobie?

Wiemy już, jakie komplementy możemy mówić na dobry dzień sobie i bliskim nam osobom, jak jednak w ciekawy i przyjemny sposób je przekazać, jeśli nie chcemy wypowiedzieć ich bezpośrednio? Poniżej kilka interesujących inspiracji.

Liścik

Jeśli nie chcemy wypowiedzieć komplementu osobiście oczywiście możemy go napisać. Liścik umieszczony w miejscu, w jakie bliska osoba na pewno zajrzy co rano jest gwarantem jej dobrego nastroju przez cały dzień. Możemy go umieścić w torebce żony, położyć obok kubka z kawą, włożyć do pojemnika z drugim śniadaniem czy kieszeni kurtki. Możemy także zostawić liścik w samochodzie czy w portfelu bliskiej nam osoby.

Liścik
Bilecik

List na lustrze

Ciekawą wariancją powyższego pomysłu jest umieszczenie liścika na lustrze w łazience. Jeśli pisanie szminką nie jest dobrym pomysłem można przyczepić go tam za pomocą specjalnych naklejek na lustra w łazience czy w przedpokoju. Gdy bliska nam osoba przejrzy się przed wyjściem z domu na pewno natknie się na nasze miłe słowa.

Kubek z komplementem

Ciekawym pomysłem na przekazanie komplementu i tym samym na oryginalny prezent jest kubek z nadrukowanym komplementem, możemy zainspirować się powyższymi przykładami. Warto zainwestować również w kubek, który jest jednokolorowy i zmienia się pod wpływem ciepła, gdy wlejemy do niego gorącą kawę - wtedy pojawia się wyjątkowy napis.

Słoik z komplementami

Bardzo ciekawym pomysłem i to nie tylko dla dzieci jest wykonanie słoika z komplementami. Możemy wykonać go sobie ale i dla bliskiej osoby. Sposób wykonania jest niezwykle prosty. Przygotowujemy pojemny słoik i dowolnie go ozdabiamy. W środku umieszczamy na małych karteczkach napisane komplementy, miłe słowa, możemy skorzystać z komplementów z tego artykułu ale i wymyślić własne.

Niech poranne mówienie miłych słów sobie i bliskim stanie się naszym dobrym nawykiem. Komplementy mają wielką moc. Dodają pewności siebie, energii, wpływają pozytywnie na naszą samoocenę, sprawiają, że poprawia nam się nastrój i chce nam się chcieć. Korzystajmy z nich każdego dnia.

Komentarze