Kobieta wamp - seksowna czy niebezpieczna?

Kobieta wampSeksowna uwodzicielka, która kusi spojrzeniem i sprawia, że wszystko wokół przestaje istnieć. Porusza się w wyjątkowy sposób, delikatnie odgarnia z twarzy włosy, ukazując atrakcyjną twarz i wydatne usta, zachęcające do namiętnych pocałunków. Zrobisz wszystko, żeby ją zdobyć, a przynajmniej poznać. To kobieta wamp: zmysłowa i czarująca, z jednej strony tajemnicza, z drugiej nieco niebezpieczna. Kim jest kobieta wamp, jak się zachowuje i czy Ty też chcesz być wampem?

Kobieta - kusicielka i uwodzicielka

Kobieta z natury jest kusicielką, już bowiem Ewa kusiła Adama jabłkiem w raju, jak czytamy w Piśmie Świętym. Czy ta pierwsza kobieta była dla nas wzorem? Owszem, to kobiety bowiem nazywane są płcią piękną, mężczyzna z kolei jest zdobywcą, a to kobieta ma go zalotnie uwodzić, by zwrócił na nią uwagę. Obecnie spojrzenie na te stereotypowe role kobiety i mężczyzny nieco się zmieniły. Kobiety dalej kuszą, ale nie są już takie zalotne i skromne, jak dawniej. Dzisiaj "w modzie" są kobiety wampy: seksowne, zjawiskowo piękne uwodzicielki, które kokietują zakochanych w nich mężczyzn.

Kim jest kobieta wamp?

Jakie cechy ma kobieta wamp, co ją wyróżnia i jak ją rozpoznać? Wamp to przede wszystkim kusicielka, jest czarująca, zmysłowa i seksowna, wielu nazwie ją prawdziwym kociakiem lub seksbombą. Wamp kokietuje, uwodzi, bywa tajemnicza ale i niebezpieczna, może wykorzystywać bowiem swoje wdzięki, aby rozkochać w sobie mężczyznę bez zaangażowania ze swojej strony…

Jak wygląda wamp?

To zwykle osoba o typowo kobiecych kształtach, wydatnym biuście, pełnych biodrach, ubiera się seksownie, wybiera zwykle sukienki podkreślające figurę, do tego dodaje szpilki, rozpuszczone włosy i ostry makijaż z wyraźnie podkreślonymi ustami…

Dlaczego kobieta zostaje wampem?

Dlaczego przedstawicielka płci pięknej przeistacza się w kokietującego wampa? Jaki ma w tym cel i czemu to robi? Przyczyn jest wiele. Po pierwsze, wiele kobiet w ten sposób szuka zainteresowania ze strony mężczyzn. Tak naprawdę mogą to być skromne kobiety, wieczorem jednak przeistaczają się w seksowne wampy i uwodzą. Po drugie, wiele pań uważa, że tylko w ten sposób zdobędą ukochanego mężczyznę. Po trzecie, dla wielu kobiet bycie wampem jest dla nich synonimem kobiecości: podkreślają swoje walory, mocne strony, cieszą się z pełnych uznania męskich spojrzeń. Działa to pozytywnie na ich pewność siebie, podnosi samoocenę.

Kobieta wamp: znienawidzona, seksowna, tajemnicza czy niebezpieczna?

Nie da się ukryć, kobiety nie pałają sympatią do wampów, widzą w nich realną konkurencję, która odbiera im zainteresowanie płci męskiej. Tak naprawdę jednak praktycznie każda z nas przynajmniej raz marzyła  o tym, by być seksownym wampem, przyciągającym męskie spojrzenia… Kobieta wamp jest seksowna, działa na wielu mężczyzn, a Ci, na których nie działa zwykle po prostu się do tego nie przyznają… Dlaczego wampy tak interesują płeć przeciwną? Wielu panów podnieca ich tajemniczość: nieznajoma piękność, która kusi wyglądem i spojrzeniem, mówi niskim głosem, patrzy zalotnie albo w ogóle nie zwraca na nich uwagi, ale emanuje kobiecością… Czasami wampy bywają jednak niebezpieczne, mogą uwodzić mężczyzn dla własnych celów, nie angażować się w relację emocjonalnie, co skutkować może cierpieniem ze strony partnera po porzuceniu.

Znane kobiety wampy

Za twórczynię wizerunku kobiety wampa uważa się aktorkę Thedę Bara, która grała seksowną wampirzycę, uwodząca mężczyzn. Zakończyła karierę aktorską w latach 20-tych. Mniej więcej w tych czasach ikoną seksapilu była Pola Negri, która praktycznie do chwili obecnej jest symbolem erotyzmu. Wampem, ale skłaniającym się w kierunku femme fatale była z kolei Greta Garbo. Do grona najseksowniejszych kobiet wszech czasów zaliczyć można również Marlenę Dietrich, Marylin Monroe, a obecnie Angelinę Jolie, Cameron Diaz, Salmę Hayek, Penelope Cruz i oczywiście Monicę Bellucci.

Czy chcesz być kobietą wampem? Test

Odpowiedź na poniższe pytania i przekonaj się, czy bycie wampem to coś dla Ciebie:

  1. Uważam, że seksowne i atrakcyjne kobiety mają w życiu łatwiej.
  2. Myślę, że mężczyźni wolą piękne kobiety.
  3. Chciałabym, aby mężczyźni za mną szaleli.
  4. Uważam, że kobieta powinna podkreślać swoje atuty odpowiednim strojem i makijażem, np. obcisła sukienka, wyrazisty makijaż, itp.
  5. Czasami ubieram się bardzo kobieco tylko po to, aby podobać się mężczyznom.
  6. Uważam, że dla mężczyzn ważny jest wygląd fizyczny i to, czy kobieta im się podoba.
  7. Moimi idolkami są piękne i seksowne kobiety w stylu Marilyn Monroe.

Zaznaczyłaś co najmniej 3 odpowiedzi twierdzące? W takim razie masz predyspozycje do bycia kobietą wampem. Nie? W takim razie zastanów się jak sprawić, byś czuła się atrakcyjna taką, jaką jesteś, bez konieczności przeistaczania się w zmysłowego wampa. Nie wiesz? Poniżej kilka sprawdzonych porad, z których możesz skorzystać.

Jak być seksowną i atrakcyjną dla mężczyzn? Rady dla każdej kobiety

Nie chcesz być seksownym wampem, ale marzysz o tym, aby podobać się mężczyznom, skorzystaj z poniższych porad. Z pewnością okażą się przydatne.

Zadbaj o siebie i podobaj się sobie
Nie musisz być uwodzicielskim wampem, aby być atrakcyjną kobietą w oczach mężczyzny. Masz piękno w sobie, tylko musisz je odkryć. Zadbaj o siebie: idź na zakupy, do fryzjera, umaluj się inaczej niż zwykle. Ubieraj się w to, co lubisz ale też w to, co podkreśla atuty Twojej figury. Jeśli nie wiesz, w jakim stylu powinnaś się ubierać, skorzystaj z porady kogoś zaufanego: mamy, siostry, koleżanki, ukochanego, przyjaciela lub zafunduj sobie warsztaty ze stylistą. Jeśli spodobasz się sobie, spodobasz się i innym!

Bądź pewna siebie i pokaż swoją wartość
Najbardziej seksowny jest intelekt i pewność siebie… nie zapominaj o tym w kontaktach z mężczyznami. To nieprawda, że oni patrzą jedynie na wygląd fizyczny, dla nich równie ważne są takich cechy kobiety jak jej inteligencja, zaradność życiowa, pracowitość. Szukają kobiety opiekuńczej, czułej, dobrej, wyrozumiałej ale i oczytanej, z jaką można porozmawiać na wiele tematów. Bądź taka i pokaż innym swoją wartość, bądź pewna siebie.

Nie kokietuj na siłę i nie uwodź każdego
Bądź kobietą świadomą swojej wartości, która wie, kiedy powiedzieć "dość". Jeśli widzisz, że mężczyzna nie jest Tobą zainteresowany, odpuść, nie ma sensu podrywać nikogo na siłę, udawać wampa, starać się, jeśli On i tak wybierze inną. Oddal się z honorem i rozejrzyj dokoła. Może obok jest ktoś, kto tylko czeka na odrobinę zainteresowania z Twojej strony?

Zostań trochę tajemnicza, wzbudź jego zainteresowanie
Nie odkrywaj od razu wszystkich kart. Bądź trochę nieśmiała, zamknięta w sobie, spraw, że on oszaleje na Twoim punkcie i to głownie dlatego, że nie może Cię do końca "rozgryźć".

Bądź sobą i nikogo nie udawaj
Ostatnia i najważniejsza porada: w uwodzeniu ale i ogólnie w życiu - zawsze bądź sobą. Nie udawaj nikogo, okaż jaką jesteś ciekawą i wyjątkową kobietą, niech pozna i pokocha Cię taką, jaka jesteś!

Komentarze