Jak znaleźć chłopaka? Porady

RandkaPrzychodzi taki czas, kiedy zdajesz sobie sprawę, z tego, że bycie singielką już Cię nie cieszy. Chciałabyś mieć obok siebie kogoś, kto dzieliłby z tobą sukcesy i porażki, dla kogo mogłabyś zmieniać się na lepsze. Jak jednak znaleźć chłopaka, co zrobić, aby poznać i zainteresować sobą tego wymarzonego mężczyznę? Poniżej krótki przewodnik dla każdej młodej kobiety, szukającej miłości.

10 Porad dotyczących znalezienia chłopaka

1. Poznawaj nowych ludzi
Jeśli chcesz spotkać wymarzonego chłopaka, daj mu szansę Cię spotkać! Poznawaj nowych ludzi, w tym znajomych twoich znajomych, również w Internecie, ale stawiaj na kontakty rzeczywiste: chodź w ciekawe miejsca, bywaj na lokalnych imprezach, korzystaj z uroków życia towarzyskiego w szkole czy na uczelni. Zapisz się na jakiś kurs czy zajęcia dodatkowe, to kolejna okazja aby poznać nowe, ciekawe osoby. Nie szukaj tylko chłopaka, ale ciesz się z każdej nowej znajomości. Kto wie, może poznana dziewczyna ma sympatycznego brata, może przez kolegę poznasz jego znajomych i wśród nich będzie ten jedyny? Poza tym, bywając w towarzystwie stajesz się popularna, może on wypatrzy Cię w tłumie znajomych i uzna, że jesteś ciekawą i wartą poznania osobą?

2. Miej przyjaciół
Nawet jeśli szukasz sympatii, osoby do stworzenia związku pamiętaj, aby... mieć przyjaciół. Nie patrz na każdego napotkanego chłopaka jak na potencjalnego partnera, to bardzo usztywnia myślenie. Z każdym chłopakiem staraj się złapać dobry kontakt, poznajcie się lepiej, zostańcie kolegami, a nawet przyjaciółmi. Nie dawaj od razu znać, że szukasz tylko i wyłącznie kogoś do związku, to może odstraszać, zwłaszcza, gdy chłopak jest po przejściach lub po prostu nie jest gotowy na głębszą relację. Pamiętaj, że najtrwalsze i najpiękniejsze związki rodzą się z przyjaźni.

3. Określ kogo szukasz
Szukasz chłopaka ale... jakiego? Jaki powiem być mężczyzna, który zwróci Twoją uwagę? Jak powinien wyglądać, jakie posiadać cechy charakteru, jak się zachowywać? Stwórz w wyobraźni portret takiego chłopaka. Pamiętaj oczywiście, by nie trzymać się go sztywno, z portretu wybierz te cechy, które są Twoim zdaniem najważniejsze, np. chcę aby był starszy ode mnie, był odpowiedzialny, zabawny, troskliwy, szczery. Być może, zakochasz się w zupełnie innym chłopaku, ale taka lista najważniejszych cech pomoże Ci usystematyzować Twoje oczekiwania.

4. Rozejrzyj się wokół siebie
Jeśli szukasz chłopaka pamiętaj, by najpierw rozejrzeć się wokół siebie. Może jest ktoś, komu od dawna się podobasz, a kogo zupełnie nie zauważasz, pochłonięta szukaniem księcia z bajki? Zainteresuj śię, czy bliski przyjaciel albo dobry kolega nie patrzy na Ciebie inaczej niż na inne koleżanki. Być może nie chce wyznać Ci swoich uczuć, ponieważ boi się odrzucenia i zniszczenia Waszej przyjaźni. Jeśli czujesz, że jest Ci bliski, daj mu szansę, wybierzcie się na niezobowiązującą randkę, może taki dobrze znany i zaufany kolega będzie o wiele lepszy niż wyśniony książę z bajki, który tak naprawdę… istnieje jedynie w bajkach.

5. Bądź aktywna
Szukasz chłopaka, spoglądasz na każdego napotkanego mężczyznę, który odpowiada Twoim wymaganiom... W porządku. Pamiętaj tylko, że poza szukaniem wymarzonego partnera masz jeszcze swoje życie i swoje obowiązki... Postaraj się, mimo swoich poszukiwań, być osobą aktywną, chętną do działania, zorientowaną na sukces. Angażuj się w różne przedsięwzięcia: zorganizuj zbiórkę, zostań wolontariuszem, wyjedź na wymianę studencką. Po pierwsze: nie będziesz miała czasu na rozmyślanie o swojej samotności. Po drugie: nigdy nie wiesz, kiedy staniesz twarzą w twarz z kimś na tyle interesującym, że zapragniesz go lepiej poznać.

6. Rozwijaj się, miej hobby
Rada związana z poprzednią: szukając chłopaka nie zapominaj o sobie, rozwijaj się, miej hobby i czerp niego radość. Lubisz sport? Zapisz się na kurs wspinaczkowy, kup nowy rower i pokonuj codziennie inną trasę, nigdy nie wiesz, kogo spotkasz po drodze. A może zapiszesz się na kurs tańca, kurs językowy, pójdziesz na basen albo zaczniesz ćwiczyć na siłowni? Jeśli będziesz w czymś dobra, wzrośnie Twoja samoocena. Czy jest atrakcyjniejsza dziewczyna niż ta która jest pewna siebie i świadoma swojej wartości?

7. Flirtuj, dawaj sygnały ale i przejmuj inicjatywę
Masz kogoś na oku? Jest przystojny, interesujący i chcesz go lepiej poznać? Świetnie, masz do wyboru dwie opcje. Pierwsza z nich to dawanie subtelnych sygnałów chłopakowi, że się nim interesujesz, jesteś wolna i nie miałabyś nic przeciwko, aby zaprosił Cię na randkę. Jak to zrobić? Postaw na kobiece triki: uwódź go spojrzeniem, uśmiechaj się delikatnie, powiedz mu komplement, np. "Świetnie grałeś dziś na meczu, może opowiesz mi o swojej sportowej karierze?" - dałaś sygnał, że chcesz się spotkać, czekaj na jego ruch! A może masz dość podchodów i uwodzicielskich spojrzeń? Spokojnie w obecnych czasach nie musisz czekać aż twój wymarzony chłopak zrozumie Twoje aluzje, działaj! Bądź pewną siebie dziewczyną, przejmuj inicjatywę i... zaproś go na kawę, do kina, na spacer. Może jest nieśmiały, może nie potrafił odczytać wysyłanych przed Ciebie sygnałów albo tylko czekał na taką propozycję?

8. Poznaj portale randkowe
Na pewno sporo czasu spędzasz w Internecie na rozmowach online ze znajomymi, przygotowujesz się do zajęć, przeglądasz interesujące Cię strony. Spróbuj zalogować się na jednym lub kilku polecanych portalach randkowych. Stwórz profil, dodaj zdjęcie na jakim wyglądasz korzystnie i... zobacz kto jest w sieci do wzięcia! Możesz w ten sposób poznać wiele nowych osób, nawiązać wiele ciekawych relacji z osobami z Twojej okolicy, ale również z wielu innych części Polski i świata. Pamiętaj jednak, aby uważać na minusy poznawania ludzi w ten sposób. Weź pod uwagę to, jak łatwo w sieci można podszyć się pod kogoś, oszukać drugą osobę. Jeśli zdecydujesz się spotkać z chłopakiem poznanym online wybierz na randkę miejsce publiczne lub poproś przyjaciółkę, aby była w pobliżu.

9. Umów się na randkę w ciemno
Brat ma fajnego kolegę, przyjaciółka wspominała, że jej brat od dawna jest wolny? Postaw wszystko na jedną kartę i... umów się na randkę w ciemno. Takie spotkanie może być niezwykle interesujące, zarówno dla Ciebie jak i chłopaka, z którym Cię umówiono. Nic nie tracisz, po takim spotkaniu możecie nie umówić się już nigdy więcej. Możecie również zakochać się w sobie od pierwszego wejrzenia. Zaryzykujesz?

10. Pokochaj siebie
Na koniec rada bardzo istotna. Jeśli chcesz, aby ktoś Cię pokochał najpierw musisz to zrobić sama! Jak każda młoda osoba masz świadomość swoich wad, borykasz się z jakimś kompleksami, czegoś w sobie nie akceptujesz. Pamiętaj jednak, że tak samo jak wady masz również zalety i to one są Twoja siłą. To dzięki zestawieniu swoich wad i zalet jesteś osobą wyjątkową i taką pokocha Cię Twoja druga połówka!

Stosując się do powyższych porad na pewno będzie Ci o wiele łatwiej znaleźć wymarzonego chłopaka, a dodatkowo zrobisz coś dobrego dla siebie. Pamiętaj, aby w tych poszukiwaniach nie zatracić siebie, dalej się rozwijać, być osobą aktywną i świadomą swoich zalet oraz możliwości!

Komentarze