Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

Kształty twarzy u kobietJak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

Twarz podłużna, pociągła - ten kształt twarzy charakteryzuje się ładnie zaokrąglonym podbródkiem, dlatego nie trzeba stosować fryzur przysłaniających go. Ładnie prezentować się będzie skośna grzywka.

Twarz owalna - osoby z tego typu kształtem mogą sobie pozwolić praktycznie na każdą fryzurę. Należy jednak pamiętać, aby wystrzegać się przedziałka na środku głowy, ponieważ mógłby on wydłużyć jeszcze bardziej twarz.

Twarz okrągła - mogłoby się wydawać, że skoro przedziałek na środku głowy wydłuża twarz w przypadku twarzy owalnej, to jest on dobrym rozwiązaniem dla twarzy okrągłej.

Częściowo tak jest, ale tylko w przypadku długich włosów. Przedziałek na środku nie jest zalecany dla osób mających krótkie włosy, włosy średniej długości lub falowane - rozwiązaniem dla nich jest krótki boczny lub ukośny przedziałek. Twarz okrągłą powinno się optycznie wyszczuplić. Można to uzyskać poprzez noszenie dłuższej asymetrycznej grzywki lub wycieniowanie włosów przy linii żuchwy, które przesłonią okrągłe policzki. Natomiast niekorzystne jest ścinanie grzywki na prosto, noszenie tzw. boba z podwijanymi na linii żuchwy końcami, a także wszelkie gładkie upięcia zaczesywane do tyłu - są one dozwolone tylko z podniesieniem tapirem górnej partii włosów.

Twarz prostokątna - charakteryzuje się szerokim czołem i rozbudowaną dolną częścią twarzy. Zadaniem fryzury jest optyczne skrócenie twarzy. Zbawienne okazują się fale, loki sięgające połowy szyi, prosta grzywka, pazurki zachodzące na żuchwę, a także wszelkie gładkie upięcia z rozbudowanymi bokami. Niekorzystny jest natomiast brak grzywki, prostowanie i wygładzanie włosów i wysokie tapirowanie upięć.

Twarz kwadratowa - celem fryzury jest wydłużenie twarzy i zamaskowanie wydatnej żuchwy. Najlepsze okazują się w tym przypadku pazurki, długie włosy oraz ukośna grzywka. Osoby preferujące krótsze włosy mogą zdecydować się na damskiego irokeza, który doda objętości górnej partii fryzury.

Twarz romboidalna - charakteryzuje się wąskim i spiczastym podbródkiem oraz uwydatnionymi kośćmi policzkowymi, a także wąskim czołem. Korzystnie na wygląd wpłynie uczesanie niezbyt rozbudowane na wysokości kości policzkowych, z wypuszczonymi kilkoma kosmykami włosów, które je znakomicie przysłonią. Dobrze wyglądać będzie również bob i lekkie fale.

Twarz w kształcie trapezu - odznacza się szerokim podbródkiem i mocno uwydatnioną szczęką. W tym przypadku zaleca się posiadanie dłuższych pasm, które zasłonią żuchwę lub krótszych, ale z mocno rozbudowaną fryzurą na linii czoła. Natomiast należy wystrzegać się gładkich upięć, kucyków, boba, jeżyka czy irokeza.

Komentarze