Depilacja brazylijska, bikini brazylijskie - na czym polega, jak wygląda zabieg?

Depilacja brazylijska, bikini brazylijskieDepilacja brazylijska jest obecnie jednym z najpopularniejszych rodzajów depilacji okolic bikini. Poleca się jej wykonywanie w gabinetach kosmetycznych, ponieważ całkowita depilacja intymna woskiem lub pastą cukrową w warunkach domowych, robiona własnoręcznie może nie przynieść oczekiwanego efektu.

Ponadto użycie tych kosmetyków wymaga naprawdę wprawnej ręki by delikatna skóra w okolicach intymnych nie została podrażniona i nie była powodem nieprzyjemnych infekcji.

Bikini brazylijskie - na czym polega depilacja brazylijska?

Depilacja brazylijska to bardzo dokładne usunięcie wszystkich włosów łonowych, a także tych występujących na wargach sromowych i w okolicach odbytu, dopuszczalne jest pozostawienie wąskiego paska owłosienia po środku łona (brazilian triangle, brazilian strip). Całkowite usunięcie owłosienia obok nazwy full brazilian nazywane jest też depilacją hollywoodzką.

Depilacja okolic bikini

Jak wygląda zabieg depilacji brazylijskiej?

Zabieg depilacji brazylijskiej powinien być wykonany nie wcześniej niż 14 dni od ostatniego golenia lub depilacji zrobionej w jakikolwiek inny sposób, a długość owłosienia powinna wynosić minimum 0,5 centymetra, co gwarantuje prawidłowe usunięcie włosów. Kolejnym warunkiem jest zaprzestanie stosowania kosmetyków nawilżających i natłuszczających skórę w strefie depilacji, gdyż  zdecydowanie lepszy (dokładniejszy) efekt zostanie uzyskany na delikatnie przesuszonej skórze. Nie należy natomiast dodatkowo wysuszać skóry w miejscu planowanej depilacji, gdyż na nadmiernie wysuszonej skórze mogą wystąpić podrażnienia. W celu uzyskania optymalnego efektu depilacji najlepiej kilka tygodni przed planowanym zabiegiem odwiedzić gabinet kosmetyczny i zapytać o zalecenia przed depilacją brazylijską.

Depilacja woskiem

Pierwszym etapem zabiegu jest nałożenie na depilowane miejsce wosku do depilacji podgrzanego do temperatury 37 stopni, chyba że na opakowaniu umieszczono inne zlecenia. Wosk do depilacji jest najczęściej wyprodukowany na bazie wosku pszczelego. Czynność tę najlepiej wykonać specjalną szpatułką dołączoną do wosku, następnie należy nałożyć na wosk bawełniany pasek, który po upływie kilku sekund trzeba zerwać energicznym ruchem w przeciwnym kierunku niż wzrost włosów (pod włos).

Uwaga: Jeśli depilacja jest wykonywana w gabinecie kosmetycznym warto zwrócić uwagę czy wosk jest nakładany jednorazową szpatułką, czy rolkami, które nie rozprowadzają wosku równie perfekcyjnie co prosta w użyciu szpatułka, a po drugie nigdy nie ma pewności czy rolki są zmieniane po każdej klientce.

Zabieg depilacji brazylijskiej wystarcza na około 8 tygodni, a więc połowę sezonu letniego, ze względu na bolesność depilacji, którą potęguje wykonywanie przez osoby bez dostatecznej wprawy znacznie mniej bolesny jest ten wykonywany w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Ponadto fachowo usuwane włoski wraz z cebulkami po każdej depilacji odrastają słabsze i mniej gęste.

Depilacja pastą cukrową

Alternatywą dla wosku przy depilacji jest pasta cukrowa, czyli gęsta masa z cukru, którą nakładamy zgodnie z kierunkiem porostu włosów, a po jej całkowitym zastygnięciu zdejmujemy warstwę pasty cukrowej, wraz ze znajdującymi się na niej włosami i jeśli zabieg jest wykonany prawidłowo również z cebulkami. Oczywiście i ten rodzaj depilacji brazylijskiej nie jest bezbolesny, jednak dzięki gęstej konsystencji masa cukrowa nie osadza się na skórze, dzięki czemu depilacja jest mniej bolesna niż w przypadku wosku.  Niezależnie od wybranego kosmetyku do depilacji brazylijskiej zaraz po zabiegu i zmyciu ciepłą wodą resztek wosku lub pasty należy na depilowaną skórę nałożyć nawilżającą oliwkę.

Zalety i wady depilacji brazylijskiej

  • Zdecydowanym plusem całkowitego pozbycia się owłosienia w okolicach intymnych jest komfort wyboru każdego rodzaju dolnej części bikini, a w przypadku białego kostiumu kąpielowego, dodatkowo nie trzeba się obawiać, iż po zamoczeniu tkaniny będzie prześwitywać ciemne owłosienie.
  • Minusem depilacji brazylijskiej jest pozbawienie okolic intymnych naturalnej ochrony, gdyż włosy łonowe stanowią rodzaj filtra, który zatrzymuje część bakterii i zanieczyszczeń, wywołujących infekcje intymne. Dlatego też decydując się na ten rodzaj depilacji należy zwracać szczególną uwagę na higienę intymną.

Komentarze