Blondynki - wygląd, cechy

Blondynka Blondynki to błyskotliwe, pełne energii, z łatwością nawiązujące kontakty, lubiane i podziwiane kobiety. Wyjątkowo bystre, inteligentne i sprytne. To też bohaterki wielu krzywdzących dowcipów. Blondynka to kobieta o jasnej karnacji, jasnych włosach i niebieskich lub zielonych oczach oraz wyjątkowych cechach charakteru. Zobacz, jakim typem osobowości jest blondynka i dlaczego kobiety o blond włosach częściej noszą okulary niż brunetki i szatynki.

Żywiołem blondynki jest powietrze, dlatego gdzie się pojawi, szybko staje się absolutnie niezbędna jak tlen. Szybko nawiązuje kontakty i jest bardzo lubiana, czemu nie można się dziwić, gdyż ma wyjątkowe poczucie humoru, choć potrafi być ironiczna i ma ciętą ripostę. Blondynka zna swoją wartość, jest pewna siebie i lubi dowodzić innymi. Na złośliwe żarty o przedstawicielkach tego typu urody kąśliwie odpowiada bez zastanowienia zbijając z tropu rozmówcę. Wśród dobrych znajomych i osób zaufanych sama często rzuca jak z rękawa żartami o blondynkach i potrafi się z nich śmiać z innymi. I tym właśnie dystansem oraz wyjątkowym sposobem bycia przewyższa swoje koleżanki z ciemnymi włosami.

Blondynka - wesoła, miła, z dużym poczuciem humoru

Pewna swej urody nie ma absolutnie żadnych kompleksów, a jeśli już się one pojawią, szybko bierze się za siebie. Robi wszystko, żeby odzyskać figurę, gładką twarz lub pozbyć się cellulitu. Jako przedstawicielka jasnowłosych kobiet, o których urodzie wprost krążą legendy, czuje się w obowiązku, by wyglądać nienagannie, platonicznie kusić mężczyzn i wzbudzać nieuzasadnioną zazdrość w innych kobietach. Bawi się takimi sytuacjami i kiedy tylko widzi, że jakaś kobieta traci przy niej swoją pewność siebie, ta z automatu zaczyna kokietować i niby przypadkiem podkreślać atuty swojej urody. Piękna blondynka potrafi wykorzystywać swoją urodę, co często zdarza jej się w pracy i szkole. Anielskie włosy i niewinne oczy kruszą nawet kamienne serca, a kiedy trzeba, nawet jeśli jest to wbrew jej charakterowi i posiadanemu wykształceniu, potrafi grać głupiutką, ale słodką, by potem z zaskoczenia wysunąć swoją tajną broń, czyli inteligencję i wrodzony talent do negocjowania.

Czy blondynki są głupsze od brunetek i szatynek? Obalamy mity o blondynkach

Niemal na całym świecie krąży opinia, że blondynki są głupiutkie, delikatnie rzecz ujmując, a przynajmniej głupsze od brunetek i szatynek. Z medycznego punktu widzenia, posiadają one iloraz inteligencji porównywalny do brunetek, dodatkowo są one wyjątkowo sprytne i pewne siebie. To też sprawia, że w sytuacjach kryzysowych radzą sobie znacznie lepiej niż wspomniane wcześniej brunetki. Wprawdzie dziewczyny te intelektualnie rozwijają się wolniej od koleżanek z ciemnymi włosami, ale jeszcze w szkole podstawowej to nadrabiają. Późniejsze dojrzewanie wynika z bardzo niskiego poziomu melaniny, dzięki której czarnowłose panie już we wczesnym dzieciństwie były uważane za rozsądne i odpowiedzialne, podobnie jak szatynki. Blondynka wprawdzie fizycznie niczym nie ustępuje swoim rówieśniczkom, ale jako dziecko i nastolatka jest mniej rozważna i bardziej beztroska. I tak właśnie powstał mit o pięknych, ale głupich blondynkach.

Głupa blondynka
Czy blondynki są głupie?

Mit o głupich blondynkach zbudowały całkiem inteligentne jasnowłose przedstawicielki płci pięknej

Mistrzynią wykorzystywania go była znana na całym świecie Marylin Monroe, która wprost po mistrzowsku udawała głupiutką i bezradną, ale za to wyjątkowej urody kobietę. Żaden mężczyzna nie mógł jej się oprzeć, łącznie z jednym z prezydentów USA. Wszystkie przewinienia służbowe i osobiste uchodziły jej na sucho. Doprowadzała ludzi do szaleństwa swoją niesłownością, brakiem punktualności i bezradnością, ale każdy jej wszystko wybaczał. Była przecież taka urocza i niezaradna, że nie można było się na nią gniewać. Prawda jednak była inna, jednak cóż, skoro świat chciał w niej widzieć najpiękniejsza i najseksowniejszą kobietę świata, ale w roli głupiutkiej kruchej kobietki, aktorka na to przystała. Łamała wszystkie możliwe zasady, rozkochiwała mężczyzn i wzbudzała zazdrość kobiet, a mimo to uchodziłą za jedną z najsławniejszych i najseksowniejszych kobiet na świecie.

Sprytna Marylin uznała, że przyjmując tę życiową rolę, ułatwia sobie życie, potem miała jeszcze kilka naśladowczyń w świecie show-biznesu. Od początku budowały one swoją karierę na micie bardzo atrakcyjnej i niekoniecznie inteligentnej blondynki. Powstawały dla nich nawet role, w których bezbłędnie odgrywały przyjętą przez siebie życiową taktykę. Patrząc na nie, inne przedstawicielki tego typu urody uczyły się wykorzystywać "łatkę", którą otrzymały w spadku od Marilyn. I tak powstał i jest nadal budowany mit głupiej blondynki, który stał się ich tajną bronią. A kiedy już jasnowłose panie o anielskim spojrzeniu w sytuacji bez wyjścia wyciągają swoją tajną broń ich przeciwnikom lub współpracownikom nawet przez myśl nie przejdzie, że to tylko strategia.

Jakim typem osobowości jest blondynka?

Jej żywiołem jest powietrze, dlatego często wybiera wolny zawód np. artysta, dziennikarz, prawnik lub inny dla wolnych strzelców. Lubi być w centrum zainteresowania, ale z jej temperamentem i wrodzonym urokiem osobistym łatwo jej przychodzi ściąganie uwagi na siebie. Jest sumienna, ale bardzo wybiórczo i subiektywnie podchodzi do obowiązków. Potrafi się oddać bez reszty projektowi bliskiemu jej sercu i pracować jak typowy przeciętniak nad czymś, co jest poza kręgiem jej zainteresowań. Jej cywilna odwaga zasługuje na pochwałę, ponieważ jeśli blondynka w coś wierzy, potrafi walczyć o sprawę z całym światem i ma zawsze ma przy sobie duże grono zwolenników i kilku rycerzy, gotowych walczyć w jej sprawie na śmierć i życie. Większość z nich nie wyobraża sobie, żeby zostawić tak kruchą i bezradną kobietę samą na polu bitwy.

Blondynka
Blondynka

Blondynka zaskakuje niebywałym temperamentem, dlatego niektórzy boją się jej wchodzić w drogę. W jednej chwili zamienia się ze słodkiej blondyneczki, w prawdziwą lwicę, która krzyczy i rzuca talerzami. Jednak równie szybko się uspokaja i już po chwili tryska szampańskim nastrojem.

Blondynka w okularach, czyli nieprzemijający trend

Blondynka w okularach to częsty widok na ulicy a jeszcze częściej spotykany na uczelni czy w miejscu, gdzie ów pani pracuje. Pewnie się zastanawiacie, dlatego tak dużo przedstawicielek płci pięknej o tym kolorze włosów rezygnuje z soczewek na rzecz okularów. Wszystkiemu winny jest stereotyp o głupich blondynkach. Jeśli więc pani z blond pasemkami chce wyglądać na mądrzejszą i bardziej inteligentną, zakłada okulary. Jest to doskonały trik na rozmowę o pracę i pierwsze dni w nowym miejscu pracy. Nie trzeba wówczas przekonywać od razu wszystkich do swojej inteligencji, ripostować głupich żartów o blondynkach, wystarczy, że spojrzysz spod okularów i już wiadomo, że nie identyfikujesz się bohaterkami tych żartów.

A jakie okulary pasują do jasnych kosmyków i jasnej karnacji?

Te w przezroczystych oprawkach dodają blasku niczym rozświetlacz, w stonowanych kolorach są niczym makijaż, a nieznacznie ciemniejsze mogą modelować twarz. Jeśli dopasujesz odpowiedni ich kształt i kolor, będziesz w nich wyglądać zjawiskowo. Z tego też powodu panie te posiadają często jedną lub więcej par okularów zerówek, które noszą dla ozdoby niczym biżuterię.

Jaką przyjaciółką jest blondynka?

Wierną i troskliwą, jasnowłose panie potrafią się troszczyć o bliskie osoby jak nikt inny, nie rozpieszczają ich na siłę, jak często robią to szatynki. Korzystają natomiast z wrodzonej intuicji i kiedy trzeba dla dobra innych, sięgają po swoją tajną broń, zamieniając się w kruchą i bezradną kobietę. Wówczas blondynka ze słodką miną mówi, że potrzebuje do pomocy rycerza na białym koniu lub zaradnej przyjaciółki, która właśnie musi jej pomóc odbudować wiarę w siebie.

Z przyjaciółką blondynką nie można się nudzić, ponieważ jest to prawdziwy wulkan energii z tysiącem pomysłów na minutę. A że nie boi się ona wyzwań i przeciwności losu, można z nią przeżyć wakacje życia, zdobyć miłość swojego życia lub zaszaleć.

Na blondynkę koleżankę z pracy radzimy uważać, gdyż przedstawicielki tego typu urody lubią dowodzić, być w centrum uwagi i zbierać laury. W kwestii zawodowej, jeśli nie jesteś osobą bliską jej sercu, choć nigdy tego nie powie głośno, w głębi duszy będzie Cię traktowała jak rywalkę. A kiedy zajdzie  taka potrzeba uknuje niewinną intrygę i to ją będą wszyscy podziwiać.

Jaką żoną jest blondynka?

Mądrą i rozważną, co nie znaczy, że będzie ona na pierwszym miejscu stawiała męża i jego potrzeby. Z wrodzonym wdziękiem potrafi powiedzieć, że dzisiaj obiadu nie będzie, bo ma nowy manicure, więc nie pozostaje im nic innego jak odwiedzić jedną z lepszych restauracji w mieście. Podkreślając oczywiście, że ona to by mogła zjeść nawet pyzy mrożone, ale nie będzie tak źle karmić ukochane męża. Mimo że nie należy ona do typu "kury domowej", ponieważ sprzątanie i gotowanie nie leży w jej naturze, jest nudne i monotonne, potrafi świetnie gotować wykwintne, niespotykane i bardzo smaczne. Gotując okazjonalnie czuje się w kuchni jak ryba w wodzie.

Jako żona i życiowa partnerka wykazuje się dużą mądrością, Związki z blondynkami często są na całe życie, a to dlatego, że nie można się z nimi nudzić. Pełna energii z dużym poczucie humoru i dbająca o swój wygląd zewnętrzny  jest atrakcyjna dla swojego wybranka przez długie lata. A kiedy strzała amora kruszeje, żona blondynka potrafi nawet poświęcić swój piękny kolor włosów i zmienić go, a nawet całą fryzurę. Mimo, że taka metamorfoza nie jest przemyślana w 100%, to wrodzone poczucie dobrego gustu i intuicja artysty, nie pozwoli jej popełnić błędu w tej kwestii. A kiedy ukochany ją zobaczy z pewnością, zakocha się w niej po raz kolejny. Nie brakuje jej fantazji zarówno w życiu codziennym, jak i w łóżku, dlatego uchodzi za dobrą kochankę.

Wyjątkowo czuła i wrażliwa jest mistrzynią manipulacji, wie, kiedy okazać czułość i troskliwość, a kiedy przyjąć postawę ślicznej, bezradnej i bezbronnej dziewczynki. A wszystko po to, żeby jej wybranek mógł się poczuć silnym i mądrym oraz mógł być podziwiany przez blondynkę jako jej wybawca. To właśnie dzięki wyjątkowej intuicji i umiejętności obserwacji przedstawicielki tego typu urody potrafią bezbłędnie odczytywać cudze emocje i kiedy trzeba przebiegle interweniować. To jedyny czas, kiedy są one w stanie pozostać w cieniu i w samotności świętować swój sukces.

Jaką matką jest blondynka?

Rozsądną, cierpliwą i wymagającą, potrafi być wyrozumiała i współczująca, ale nie znosi być okłamywana. Wychowując dziecko, uczy je życia, pozwalając popełniać drobne błędy, ale tylko w sytuacjach, których finał jest w stanie przewidzieć. I z podobnym spokojem potem ociera dziecku łzy, tłumacząc, że każdy czyn ma swoje konsekwencje, dlatego warto słuchać rodziców.

A kiedy pociecha dokazuje bez względu na jej wiek, blondynka ucieka się do dyplomacji. Przestaje się odzywać, ostentacyjnie pokazuje, że jest obrażona i pozwala dziecku odczuć to na własnej skórze. Spokojnie, ale wyjątkowo skutecznie wysyła komunikat: ja szanuję twoje potrzeby i zdanie i dokładnie tego samego oczekuję od ciebie.

Jakie fryzury pasują do włosów blond?

Absolutnie wszystkie, ale pod warunkiem, że ich posiadaczka dba o swoje kosmyki, nie żałuje pieniędzy i czasu na ich pielęgnację. Absolutnym must have blond włosów jest blask, a ten znacznie trudniej jest dostrzec na jasnych włosach. Dlatego też ich pielęgnacja jest znacznie trudniejsza i bardziej pracochłonna. Jednak zadbane i zdrowe pukle będą równie dobrze prezentowały zarówno w długości maksi, jak i na zapałkę. Jeśli mają one podkreślić lub wymodelować kształt twarzy konieczny będzie mocny kontrast, ciemne pasemka, w chłodnym lub ciepłym odcieniu. Taka koloryzacja plus mistrzowskie strzyżenie mogą, odjąć nawet kilkanaście lat.

Proste czy kręcone włosy blond

I proste i kręcone będą zachwycającą ozdobą blondynki, ale tylko pod warunkiem, że będą one zdrowe i lśniące. W przeciwieństwie do brunetek i szatynek pani z jasnymi pasemkami będzie dobrze wyglądała w dosłownie każdym skręcie. Od anielskich nieco napuszonych, ale utrzymanych pod kontrolą, przez fale, afro loki, duże loki i sprężynki. A jeśli jesteście fankami prostych kosmyków, również w tej kwestii macie wybór, ponieważ będą one pięknie wyglądać stylizowane na prostownicy, jak i te z naturalną fakturą.

Blondyna w prostych włosach
Blondynka o prostych włosach

Jaka koloryzacja dla blondynki jest najlepsza?

Wszystko zależy od tego, czy zależy Wam na całkowitej metamorfozie, na jak długi chcecie zmienić kolor włosów. Czy waszym celem jest tylko podkreślenie naturalnego koloru karnacji i oczu. W ostatnim przypadku wystarczą pasemka w ciemniejszych lub jaśniejszych o kilka tonów blondzie i kilka w jednym z odcieni brązu. Radykalną zmianę poczynisz, farbując włosy na ciemny blond. Panie z naturalnym ciepłym kolorem na ciepły brązowy, a te z chłodnym blondem - na chłodny brąz.

Jakie kolory pasują blondynkom?

Pastelowa blondynka

Wszystko zależy od tego, czy jesteś pastelową blondynką z jasną rozświetloną karnacją i bardzo jasnymi włosami z cieplejszymi, ale nadal jasnymi refleksami. Jeśli masz niebieskie lub zielone oczy w jasnym odcieniu mowa właśnie o tobie. Pastele doskonale się komponują, zatem masz do dyspozycji całą gamę rozbielonych, ale uroczych barw.

 • Pastelowy lub pudrowy róż, to dosyć banalny kolor, ale w zestawieniu z twoją karnacją i włosami będzie się prezentować po królewsku.
 • Pastelowy błękit sprawi, że twoja twarz będzie wyglądała lekko, niewidoczne staną się nawet drobne niedoskonałości cery. Barwa ta powinna się znajdować jak najbliżej twarzy, wówczas będziesz olśniewać.
 • Popielaty w wersji pastelowej to kolejna propozycja, w której ten typ urody wygląda jak wyniośle i elegancko.
 • Fiolet subtelny i mleczny, zestawiony ze srebrem sprawi, że będziesz wyglądać jak księżniczka. Nie musisz od razu decydować się na fioletowy Total, wystarczy, że znajdzie się on blisko twoich włosów i twarzy.
 • Czerń, głęboka, najczarniejsza z możliwych, zestawiona z kryształem górskim, cyrkoniami lub brylantami. To zestawienie wprost idealne dla twojego typu urody, jeśli wybierasz się na przyjęcie, koniecznie załóż małą czarną w towarzystwie przezroczystych paciorków, a zachwycisz wszystkich.
 • Biel to barwa, której bardzo często obawia się blondynka, zupełnie niesłusznie, ponieważ z pastelowym typem urody będziesz wyglądała pięknie i naturalnie.

Chłodna skandynawska blondynka doskonale prezentuje się chłodnych, ale też soczystych odcieniach:

 • Khaki, to jedna z barw, w której kobieta o jasnych platynowych lub prawie białych włosach, niebieskich oczach z jasną oprawą będzie wyglądała jak milion dolarów.
 • Biel i czerń to kolejne dwie barwy, w których rozkwitnie, a jej twarz nabierze porcelanowego kolorytu
 • Wszystkie odcienie nude, ale koniecznie z makijażem, wówczas masz szansę ocieplić swój wizerunek. W przeciwnym razie te barwy postarzają i sprawiają, że cera będzie wyglądała na zmęczoną i smutną.
 • Róż i fuksja w mocnych czystych odcieniach to kolory wprost stworzone dla blondynek, ale koniecznie trzeba wówczas zadbać o rumieniec w jednym z pastelowych odcieni różu, który sprawi, że cera nabierze zdrowego młodzieńczego blasku.
 • Lodowy niebieski to kolor wprost stworzony dla blondynek, bluzka lub sukienka w tym kolorze i srebrne dodatki sprawią, że będziesz błyszczeć i mienić się niczym królowa lodu. Twoja twarz włosy i oczy rozkwitną, ale pamiętaj do tak jasnej karnacji czasem potrzeba odrobiny makijażu, rozświetlacza, maskary i różu do policzków. Jednak uwaga  - całość powinna być utrzymana w jak najbardziej naturalnej dla jasnych blondynek tonacji.

Ciepła blondynka z brzoskwiniową lub beżową cerą, piegami i włosami w ciepłych odcieniach miodu, słonecznym lub słomkowym o żółtym zabarwieniu, doskonale będzie wyglądała we wszystkich odcieniach brązów, czerni i bieli. Czerwień to dla niej idealny kolor, taki, który sprawi, że nawet w codziennej casualowej stylizacji będzie zachwycać.

Komentarze